Mikropigmentacja
Głowa przed i po mikropigmentacji

Wypadnie włosów jest problemem, który dotyka ludzi w różnym wieku. Bardzo ważna jest szybka reakcja i podjęcie skutecznych działań, czyli przede wszystkim konsultacja z lekarzem i dotarcie do źródła problemu. Wiele osób nieświadomie przegapia moment, w którym np. możliwe jest wdrożenie leczenia farmakologicznego, hamującego proces wypadania włosów. Wtedy w większości przypadków doskonałą metodą na odzyskanie zdrowych włosów jest przeszczep FUE, jednak w niektórych sytuacjach pacjenci mogą się do niego nie kwalifikować. Innym trwałym sposobem „ukrycia” łysiny, na który nigdy nie będzie za późno, jest mikropigmentacja skóry głowy. Na czym polega ta metoda?

Mikropigmentacja skóry glowy – co to jest?

Mikropigmentacja skóry głowy jest to zabieg polegający na podaniu odpowiedniego pigmentu, aby wytworzyć efekt ogolonej głowy pełnej włosów. Tego typu działanie nazywa się tatuażem medycznym. W przeciwieństwie do tatuaży artystycznych, przy mikropigmentacji pigment jest wprowadzany pod skórę na mniejszą głębokość. Głowa pacjenta po takim zabiegu stwarza wrażenie świeżo ogolonej – cała pokryta jest kropkami, które do złudzenia przypominają mieszki włosowe. To rozwiązanie świetnie sprawdza się u osób, u których na przeszczep włosów jest już za późno, ponieważ utraciły zbyt wiele mieszków włosowych i obszar dawczy jest zbyt mały by można było z niego pobrać mieszki. Mikropigmentacja włosów jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają rzadkie włosy, zakola lub wykazują inne oznaki łysienia, jednak nie chcą decydować się na przeszczep.

Zmiana fryzury po mikropigmentacji

Mikropigmentacja jest zabiegiem, który może zostać wykonany praktycznie w każdej chwili. Nie jest przeszkodą do przeprowadzenia innych zabiegów w przyszłości (np. przeszczepu włosów) lub zmiany fryzury. W niektórych przypadkach wymagane jest powtórzenie procedury mikropigmentacji, ponieważ pigment okazuje się zbyt słaby lub z biegiem czasu traci swoją intensywność. Mikropigmentacja często jest łączona z innymi metodami, aby wizualnie wzmocnić ich efekt. Wykonanie tego zabiegu nie jest jednoznaczne z zaprzestaniem noszenia długiej fryzury – pacjent w każdej chwili może ponownie zapuścić włosy. W celu ustalenia szczegółów zabiegu zawsze niezbędna jest konsultacja z lekarzem.