Wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet wiąże się z wieloma negatywnymi emocjami, dlatego gdy tylko zauważamy pierwsze symptomy tego zjawiska, natychmiast zaczynamy poszukiwać rozwiązania problemu. Na wizytę u lekarza nigdy nie jest za wcześnie, mało tego – im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym szybciej znajdzie on źródło problemu i pomoże nam w jego skutecznym rozwiązaniu. Zbyt długie przekładanie spotkania z lekarzem działa wyłącznie na naszą niekorzyść, ponieważ na wiele prostych rozwiązań może być już za późno…

Odpowiedni wiek na przeszczep włosów metodą FUE

Początek wypadania włosów jest bardzo ważnym momentem w całym procesie, dlatego nigdy nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. W wielu przypadkach leczenie farmakologiczne okazuje się skuteczne w momencie, gdy nie straciliśmy jeszcze znacznych ilości włosów, jednak gdy na leki jest już za późno lub nasz problem wynika z bardziej skomplikowanych czynników (np. warunki genetyczne) najskuteczniejszym rozwiązaniem często okazuje się przeszczep włosów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, w jakim wieku powinniśmy zdecydować się na taki zabieg. W swojej karierze zawodowej z sukcesem przeszczepiałem włosy u pacjentów bardzo młodych oraz tych w podeszłym wieku – każdy przypadek jest inny, dlatego do każdego pacjenta zawsze podchodzę indywidualnie. Na to czy pacjent w danym czasie kwalifikuje się do przeszczepu włosów ma wpływ wiele czynników, w tym np. gęstość włosów z tyłu i z boków głowy. Informacja o gęstości włosów w tych miejscach mówi lekarzowi m.in. o tym, czy pacjent będzie mógł bezpiecznie przejść jeden lub więcej przeszczepów włosów. W przypadku przeszczepu włosów metodą FUE bardzo ważne jest odpowiednie planowanie. Uwierzcie mi – czasami lepiej jest zrezygnować z agresywnej linii włosów, tak aby jej kształt w przyszłości mógł wyglądać naturalnie niż zignorować obawy doktora i skorzystać z usług mniej profesjonalnych gabinetów. Takie postępowanie w zdecydowanej większości przypadków kończy się niepoprawnie przeprowadzonym przeszczepem i niezadowoleniem pacjenta.

Zacznij od konsultacji online

Najlepszym pierwszym krokiem jest konsultacja online. Dzięki temu prostemu i szybkiemu rozwiązaniu pacjent bez wychodzenia z domu może przesłać lekarzowi zdjęcia głowy i opisać swoje oczekiwania. Konsultacja online jest tylko wstępem do działania, jednak wielu pacjentom pomaga oswoić się z tematem. W HairCenter Kierach konsultacje online zawsze są bezpłatne, a na wiadomości przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego odpowiadam osobiście, tak szybko jak tylko jest to możliwe.