Twarz mówi wiele na temat mężczyzny – linia włosów ma wpływ na jej rysy i młodzieńczy wygląd, ale to nie włosy na głowie uważane są za symbol męskości. Posiadanie zdrowej i mocnej brody od lat jest marzeniem wielu mężczyzn, zarost uwydatnia twarz i nadaje jej niepowtarzalny charakter, jednak nie każdy został nim obdarzony przez naturę. Czy tacy mężczyźni powinni zrezygnować z czegoś, co dodaje im pewności siebie? Tak jak w przypadku problemów z włosami na głowie, z pomocą przychodzi przeszczep mieszków włosowych.

Sprawdź, jak wybrać lekarza do przeszczepu włosów.

Zdrowy i mocny zarost

Mężczyźni, którzy chcą nosić zdrową i mocną brodę coraz częściej decydują się na przeszczep mieszków włosowych. Przeszczepy brody stały się bardziej popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat, szczególnie wśród stosunkowo młodej grupy wiekowej, czyli mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat. Wbrew pozorom przeszczepy zarostu twarzy największą popularność notują dopiero teraz, a to oznacza że noszenie brody u mężczyzn nie jest uwarunkowane chwilowymi trendami, które na początku minionej dekady przewinęły się przez świat mody (np. styl „Vikinga” lub „Drwala”), tylko jest atrybutem męskiej urody, który niezależenie od trendów wpisuje się w wygląd większości mężczyzn na świecie. Do przeszczepu brody najczęściej wykorzystuje się metodę FUE, która polega na pobraniu włosów z zarośniętego obszaru skóry głowy dawcy (z tyłu i z boków głowy). Atutem tych włosów jest fakt, że są one genetycznie mocne i nie wpływa na nie gen łysienia typu męskiego. Między innymi to właśnie te cechy sprawiają, że przeszczep włosów jest trwały.

Trudne, ale możliwe

Przeszczep włosów brody to skomplikowana i trudna procedura medyczna, ale dla doświadczonego lekarza przeprowadzenie tego typu zabiegu nie powinno stanowić większego problemu. 
W zdecydowanej większości przypadków przeszczep odbywa się w ciągu jednego dnia, a pacjent po zakończonym zabiegu od razu wraca do domu. Twarz jest wizytówką każdego człowieka, dlatego przed podjęciem decyzji o ingerencji w jej obrębie powinniśmy omówić z lekarzem wszystkie za i przeciw. W przyszłości zarost musi układać się pod odpowiednim kątem na każdym obszarze twarzy, a broda pacjenta powinna wyglądać atrakcyjnie i naturalnie. Aspekty takie jak kolor włosów i loki powinny się ze sobą łączyć, jeśli lekarz stwierdzi, że uzyskanie takiego efektu nie będzie możliwe, być może przeszczep brody nie jest najlepszym rozwiązaniem dla takiego pacjenta.

Dobry kandydat do przeszczepu brody

Odpowiedzi na wszystkie interesujące nas pytania możemy szukać wyłącznie w gabinecie lekarskim podczas indywidualnej konsultacji – każdy pacjent jest inny, dlatego musimy pamiętać, że bez dokładnego poznania przypadku, uczciwy i kompetentny lekarz nie zdecyduje się na postawienie jakiejkolwiek diagnozy.