Przeszczep włosów należy do grona najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Chirurgiczne odzyskiwanie włosów jest praktykowane już od wielu lat, jednak dopiero metoda FUE sprawiła, że pacjenci w pełni zaufali takim sposobom walki z łysieniem. Stosowana coraz rzadziej metoda FUT wiązała się z wieloma negatywnymi aspektami, np. z bliznami z tyłu głowy, które odbierały możliwość noszenia krótkich fryzur. Blizna nie jest niczym zaskakującym – metoda FUT (inaczej STRIP) polega na wycięciu znaczącego płatu skóry z tyłu głowy. W HairCenter Kierach wszystkie przeszczepy włosów odbywają się przy użyciu metody FUE – każdy mieszek włosowy pobierany jest osobno, a to może pozostawiać po sobie jedynie niezauważalne mikro-blizny.

Przeszczep włosów powinien wykonywać lekarz

Szybki rozwój współczesnej medycyny sprawia, że na rynku pojawia się wiele rozwiązań technologicznych, których celem ma być wsparcie pracy lekarza, a w niektórych przypadkach nawet jego zastąpienie. Takie próby zostały podjęte również w zakresie przeszczepiania włosów, jednak ich efekt jak dotąd nie jest w stanie równać się z pracą człowieka. Roboty, które pobierają mieszki włosowe nigdy nie posiądą umiejętności lekarza bo ich rola kończy się na etapie nacięcia naskórka wokół mieszka włosowego (1 z aż 5 etapów przeszczepu włosów). Tylko doświadczony doktor jest w stanie wykonać cały zabieg, który zakończy się pełnym powodzeniem, dlatego wybierając klinikę powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, czy nasze włosy przeszczepiać będzie w całości lekarz, czy może część zadań planuje powierzyć technikowi. Do poprawnego wykonania takiego zabiegu niezbędne jest wieloletnie doświadczenie, zmysł artystyczny i przede wszystkim kompletna wiedza medyczna – a taką zdobyć można wyłącznie na studiach medycznych.

Przeszczep włosów w Turcji

Przez jakiś czas zainteresowaniem wśród pacjentów zmagających się z problemem łysienia cieszyły się zabiegi wykonywane w innych krajach, np. w Turcji. Takie rozwiązanie często przyciągało pacjentów niższą ceną, jednak w wielu przypadkach nie dorównywało standardom obowiązującym w krajach Europy zachodniej. Zaniżona cena zabiegu zazwyczaj wynikała z faktu, iż przeszczep nie był wykonywany przez lekarza tylko przez technika. Brak wykształcenia medycznego takiego personelu i wieloletniego doświadczenia zabiegowca pozwalał pacjentom odbyć zabieg w preferencyjnych warunkach cenowych, jednak efekt końcowy w większości przypadków był daleki od oczekiwań. W HairCenter Kierach wielokrotnie pojawiali się pacjenci po przeszczepie w Turcji, aby powtórnie wykonać zabieg. Często okazywało się, że ich pierwszy przeszczep, był wykonany niedokładnie, a odrastające włosy wyglądały nienaturalnie – tym samym zamiast odzyskać zdrowe włosy, wpędzali się w dodatkowe kompleksy i frustracje.

Doświadczenie lekarza

W przypadku przeszczepu włosów ogromne znaczenie ma doświadczenie lekarza. Tylko doświadczony zabiegowiec, posiadający zmysł artystyczny, potrafiący przewidzieć proces wypadania włosów w przyszłości i przede wszystkim posiadający kompletną wiedzę medyczną, jest w stanie wykonać zabieg, którego efekty będą wyglądały naturalnie. Nie zależnie od kraju, w którym przeprowadzany jest zabieg należy pamiętać, aby podczas wybierania kliniki dokładnie przyjrzeć się kompetencjom osoby wykonującej przeszczep – ważne jest by zabieg prowadził lekarz, nie technicy.